Charita Česká republika

Stážista na PR pro oddělení globálního rozvojového vzdělávání

Praha Dle dohody výběrové řízení
Kontaktní osoba
Martina Stehnová

HR generalista
Tel.: 731 679 100 E-mail: martina.stehnova@charita.cz

I. Informace o pozici

Název pozice: Stážista na PR pro oddělení globálního rozvojového vzdělávání CHČR

Typ pozice: stáž

Očekávaná délka: 2 – 6 měsíců

Místo výkonu práce: Praha

Nástup: ihned / dle domluvy

Pracovní doba: od pondělí do pátku dle vzájemné domluvy

II. Organizační kontext

  • je největším poskytovatelem sociálních a zdravotních služeb v České republice
  • nabízí pomoc lidem v nouzi u nás i v zahraničí a provozuje širokou síť sociálních, zdravotních a humanitárních služeb
  • má díky členství v síti Caritas Internationalis a Caritas Europa partnery po celém světě
  • v rámci humanitární a rozvojové pomoci má zastoupení ve 29 zemích světa (např. Zambie, Irák, Moldavsko, Mongolsko, aj.) především v oblasti zdravotnictví, sociální péče a vzdělávání. Věnuje se také podpoře zemědělství a občanské společnosti.
  • ve spolupráci s dalšími aktéry se podílí na globálním rozvojovém vzdělávání projekty zaměřenými na vzdělávací instituce i širokou veřejnost
  • prostřednictvím kampaní a různorodých osvětových aktivit přibližuje problematiku udržitelného rozvoje, vyzývá veřejnost k otevřenosti a kritickému myšlení, pracuje s mládeží v neformálním vzdělávání
  • více o nás na charita.cz , www.svet.charita.cz

III. Náplň práce

  • podpora PR aktivit sekce globálního rozvojového vzdělávání
  • příprava obsahu a podíl na tvorbě kampaní na sociálních médiích
  • sběr dat a psaní článků pro nově spuštěný web zaměřený na aktivní participaci mládeže a neformální vzdělávání v oblasti udržitelného rozvoje

IV. Požadavky

  • student vysoké školy (obor marketingová komunikace, PR, žurnalistika či jiné podobné obory)
  • výborná znalost češtiny
  • velmi dobrý písemný projev
  • výborná orientace v oblasti sociálních médií a trendů v komunikaci
  • zájem o téma udržitelného rozvoje či aktivní participace je nezbytný
  • systematický přístup k práci, koordinační dovednosti
  • preciznost
  • samostatnost

V. Co nabízíme

  • možnost vytvoření si nových kontaktů a šance pro budoucí dlouhodobější spolupráci
  • možnost sebevzdělávání a sebe-rozvoje během stáže
  • prohloubení znalostí v oblasti globálního rozvojového vzdělávání
  • možnost nahlédnout a proniknout do interního chodu CHČR
  • úzká spolupráce s regionálními a programovými manažery a ostatními zaměstnanci CHČR
  • potvrzení o výkonu stáže
  • zázemí stabilní neziskové organizace v centru Prahy
  • příjemný, vstřícný a přátelský kolektiv

VI. Jak se přihlásit

Přihláška musí obsahovat motivační dopis v češtině (max. 1 strana) a aktuální životopis (v češtině nebo angličtině) s kontaktními údaji. Uzávěrka přihlášek je 30. 11. 2020. Žádosti jsou průběžně přezkoumávány a vhodný kandidát může být vybrán před termínem.